Art & Faith tweedaagse 9-10 oktober 2026
Art & Faith – Creatieve Tweedaagse
Let op: een overnachting is niet inbegrepen, je zorgt zelf voor een slaapplek of rijdt heen en weer naar huis.
Soms is het fijn om even stil te staan. Om woorden niet alleen te lezen, maar ze ook te verwerken. Om geloof niet alleen te horen, maar het tastbaar te maken met je handen.
Tijdens Art & Faith nemen we twee dagen de tijd om geloof en creativiteit met elkaar te verbinden — op een ontspannen en toegankelijke manier. Geen druk om iets perfect te maken. Geen “dit moet mooi worden”. Maar ruimte om te ontdekken, te proberen, technieken (opnieuw) te leren gebruiken en vooral: om gewoon bezig te zijn.
De inspiratie komt uit drie Bijbelteksten binnen één overkoepelend thema: hoe je geloof zichtbaar wordt in gewone momenten. Hoe kleine dingen betekenis kunnen krijgen.
We maken in ieder geval drie pagina’s op losse bladzijden, op stevig papier, elk met een eigen techniek en insteek. De nadruk ligt op het werken met materialen: laagjes maken, spelen met verf en structuur, tekst verwerken op een natuurlijke manier en ontdekken wat bij jou past. Geen ingewikkelde kunstwerken - of juist wel, net wat jij wilt- , maar eenvoudige technieken die je thuis opnieuw kunt gebruiken.
De persoonlijke verdieping ontstaat terwijl je bezig bent. Misschien door een korte gedachte die we delen, een eenvoudige vraag om over na te denken, iets wat we zien ontstaan. Gewoon klein, laagdrempelig en passend bij wie ik ben; verwacht van mij geen bijbelstudies, maar wel veel creativiteit.
Aan het einde van de tweedaagse binden we de pagina’s samen met extra lege bladzijden tot een persoonlijk Art & Faith werkboek met de Cinch*. Een boek waarin je thuis verder kunt schrijven, plakken, schilderen en toevoegen wat er nog groeit.
Neem gerust je Bijbel mee. Wie wil kan daar ook in werken, maar de basis van deze workshop is het werken op losse pagina’s.
Het worden twee dagen van creativiteit rondom het thema, ontmoeting, gezelligheid en genieten van de kleine dingen.
Programma
Je regelt zelf een slaapplek of rijdt heen en weer.
Vrijdag – 14:00 – 16:30
We starten rustig met een korte uitleg over het thema en de eerste Bijbeltekst. Daarna gaan we vooral aan de slag. We werken met allerlei materialen en maken dus mixed media pagina’s. Ik zal ook creatieve elementen ontwerpen die bij het thema passen.
Voorbeelden kan ik nu nog niet laten zien, en het is ook wel leuk om je te laten verrassen?
Na afloop ga je naar je overnachtingsplek of naar huis.
Zaterdag – 10:00 – 16:00
We werken verder aan de tweede en derde Bijbeltekst.
Elke pagina krijgt een eigen techniek of insteek, zodat je verschillende manieren leert die je thuis opnieuw kunt toepassen. Denk aan contrast tussen licht en donker, werken met collage, transparante lagen of handgeschreven tekst.
Met ruimte voor korte mini-workshops en/of demo’s rondom materialen of techniek.
De lunch (verse soep en lekkere broodjes) koffie, thee en lekkers zijn inbegrepen.
Aan het einde van de middag voegen we extra lege bladzijden toe en binden we alle pagina’s samen tot jouw persoonlijke Art & Faith werkboek.
We sluiten af met een gezellig moment samen voordat iedereen weer naar huis vertrekt.
We werken in de sfeervolle kamer van Kris, met in- en uitloop naar het atelier waar alle kleurrijke materialen binnen handbereik zijn. Buiten werken zal waarschijnlijk niet aan de orde zijn — tenzij het weer ons verrast.
Praktische informatie
Locatie: By Kris
Wanneer: 9 en 10 oktober 2026 (vrijdag & zaterdag)
Tijden:
Vrijdag 14:00 – 16:30
Zaterdag 10:00 – 16:00
Prijs: €120,00 per persoon
Maximaal 12 deelnemers
Annuleren
Bij annuleringen meer dan een maand van tevoren ontvang je het volledige bedrag retour, minus €3,50 administratiekosten.
Bij annuleringen binnen een maand voor aanvang kunnen we het bedrag helaas niet terugstorten, tenzij er een vervanger is die jouw plek inneemt.
Lijkt het je fijn om samen creatief aan de slag te gaan en iets te maken waar je thuis mee verder kunt? Je bent van harte welkom.
*met een Cinch kun je bladzijden samenbinden met een ringbandje.