Over By Kris
Hoi, ik ben Kris Bossenbroek-Fousert (Christine Fousert). Sinds de start van By Kris in 2010 heb ik veel mensen gestimuleerd om creatief aan de slag te gaan. Dat doe ik door het ontwerpen en uitgeven van creatieve producten, het organiseren van projecten en het geven van workshops.
In mijn webwinkel bykris.nl verkocht ik jarenlang creatieve materialen en eigen ontwerpen, zoals kaarten met mijn prints, bedrukt vellum, knipvellen, magazines en workshopmateriaal. Daarnaast maak ik schilderijen, illustreer en schrijf ik boeken, bedenk ik creatieve concepten, organiseer ik Instagram-challenges, craft retreats en landelijke creatieve projecten.
Ik hou van kleur — véél kleur — van afwisseling, ben een tikje chaotisch en hou van een uitdaging. Hoe By Kris in 2010 begon, lees je in mijn eigen Kris Magazine.
Round Robin
In 2011 zette ik het Round Robin-project op. Een rondreizend creatief project waarbij alle deelnemers starten met een eigen boekje. De boekjes reizen rond in de groep en iedere deelnemer vult een afgesproken aantal pagina’s met creatieve bijdragen.Na enkele maanden komt het boekje terug bij de oorspronkelijke eigenaar — barstensvol werk van anderen, speciaal voor elkaar gemaakt.In de afgelopen jaren hebben honderden groepen meegedaan. En het project loopt nog steeds. Bijzonder.
Let Sketch Started
Omdat ik het geweldig vond om de bijdragen van Round Robin-deelnemers online te zien, wilde ik de boekjes aan een groter publiek laten zien. Dat idee ontstond mede door mijn deelname in 2010 aan The Sketchbook Project in de VS. Wat ik miste, was een podium om zoiets in Nederland te organiseren.Ik deelde mijn idee met De Beurspraktijk, de organisatie achter de PaperPassion-beurs. Zij waren direct enthousiast — en zo kreeg het plan vorm.In oktober 2017 ging Let Sketch Started van start met het motto:
‘Knip, plak, kleur, schets, verf en… bewonder.’ 152 deelnemers kozen een thema en gingen aan de slag in hun schetsboek. Uitbundig, kleurrijk, met collages, patronen en handlettering — of juist ingetogen en rustig.
Uiteindelijk ontving ik ruim 80 boekjes om te exposeren. Het werd een succes. Ook de tweede editie (2018/2019) was bijzonder. Het was geweldig om makers te ontmoeten en te zien hoe creativiteit verbindt. Van de eerste editie maakte ik een magazine.
De derde editie (2020) werd georganiseerd door Ilse Kleijer (@ikmetliefde). Inmiddels heb ik me uit het project teruggetrokken. Met dank aan PaperPassion voor het podium en aan Royal Talens voor de sponsoring van de expositie.
Creatief redacteur (2013–2018)
Vijf jaar werkte ik als creatief redacteur voor het vrouwenmagazine Sestra. Ik verzorgde de creatieve rubrieken: DIY’s bedenken en maken, illustreren, columns schrijven, recepten ontwikkelen, creatievelingen interviewen en styling voor fotoshoots.Ontzettend leuk werk, maar ik wilde meer tijd voor mijn eigen plannen.
Uitgever
Een andere tak van mijn werk is het ontwerpen en uitgeven van papierproducten voor art- en bible journaling. Ik ontwerp, illustreer en schrijf mijn eigen producten. Een groot deel daarvan werd verspreid via het CBC naar christelijke boekwinkels en via bykris.nl. Denk aan magazines, schetsboekjes, watercolorprints, tabstickers, craftpakketjes en vellum.
Craft Retreat
In 2016 organiseerde ik mijn eerste DIY-weekend. Inmiddels zijn er vijftien geweest. Tegenwoordig heet het het Craft Retreat en Art & Faith Weekend (voorheen Bible Journaling Weekend). Een creatief weekend waarin één techniek of product centraal staat, zoals het maken van een book journal of een weekend tekenen en schilderen. Het is altijd bijzonder om een paar dagen samen te werken met andere creatievelingen.
Kris Magazine
Omdat mij vaak werd gevraagd hoe By Kris begonnen is, besloot ik het verhaal op te schrijven — en er een magazine van te maken.Een magazine in mijn stijl: kleurrijk, een beetje druk, een beetje gek en vooral eerlijk. Over tien jaar By Kris en hoe ik het woord ‘eigenlijk’ overboord gooide en mijn eigen bedrijf begon.
Boek – Teken je leven
In april 2020 verscheen mijn boek Teken je leven bij uitgeverij Sestra (tweede druk juni 2022).In dit boek laat ik zien hoe je op een eenvoudige manier met waterverf illustraties kunt maken. Je legt je dagelijkse leven vast in beeld: hoe woon je, hoe reis je, wat eet je, wat vind je belangrijk? Met voorbeelden, tips en uitleg maak je in het uitneembare katern je eigen levensboek. Geschikt voor beginners én gevorderden.
Food Journaling
In oktober 2020 verscheen mijn magazine Food Journaling. Een creatief vormgegeven magazine vol geïllustreerde recepten, tekenlessen, mixed media-inspiratie en een katern waarmee je je eigen mini-kookschrift maakt. Bijna volledig geïllustreerd door mijzelf. Een kookboek en tekencursus in één.
Journal Your Year & By Kris Art Journal Magazine
Journal Your Year is een persoonlijk artjournal-project om creativiteit te stimuleren, elkaar te inspireren en te verbinden.Deelnemers maakten één of meerdere mini journals. Die stuurde ze naar mij op, waarna ik er een magazine van maakte: het By Kris Art Journal Magazine (17 x 24 cm, ongeveer 56 pagina’s). In het magazine staan geselecteerde pagina’s uit boekjes van deelnemers -niet per se de meest perfecte, maar de meest aansprekende. Daarnaast bevat het interviews, artikelen, tips en stap-voor-stapvoorbeelden. Het magazine is het podium van het project: vol inspiratie van de deelnemers zelf.
Het project werd drie keer georganiseerd: in 2022, 2024 en 2025.
Bij de tweede editie werkten deelnemers met losse labels die later werden samengebonden tot een boekje.
Voor de derde editie kregen deelnemers een speciaal gedrukt schetsboekje.
Drie keer was het ontzettend leuk om al die boekjes binnen te krijgen en te bekijken. En ja — het was veel werk om alles te fotograferen en er magazines van te maken. Maar absoluut de moeite waard. Het verder 3 leuke, kleurige en inspirerende magazines op.
Nieuwe fase
Per 1 juni 2025 is By Kris gestopt met de webwinkel en de verkoop van creatieve producten. Mijn focus ligt nu vooral op het geven van creatieve workshops. Tijdens workshops of op afspraak kun je nog steeds bij By Kris winkelen.
In de zomer van 2025 startte een nieuw project: de aanschaf van een vakantiehuis in Winterswijk. We hebben het volledig opgeknapt — voor onszelf én om te verhuren als het Bosatelier.
Een plek van rust en ruimte om te creëren.
Een plek waar ik workshops geef en waar deelnemers op termijn kunnen blijven overnachten na een workshop.
Op naar nieuwe uitdagingen.









