Hier kun je de laatste updates lezen over het renoveren van ons vakantiehuisje. De nieuwste plaats ik steeds bovenaan.

Ondertussen in het Bosatelier


Week 2

De week dat het maar liefst 36 graden is. Dus echt een perfect weertje om eens lekker te klussen. Pff. Wat hebben we veel gezweet! Toch  is er in deze week veel gebeurt in het Bosatelier-in-de-maak. 

Allereerst in de tuin; een grote lap met een diepe, dichtgegroeide vijver en heel veel overwoekerde grond. Jaren niets aan gedaan. De vijver moet weg, want met kleinkinderen is dat geen handige combi en we willen graag ruimte om te kunnen stoeien met ze op het gras of een tentje te kunnen neer zetten. Het ging me wel een beetje aan het hart, want ik hou wel van zo’n wilde overwoekerde tuin. Dus als ik na een paar dagen weer bij het huisje kom, nadat schoonzoon K er deskundig met zijn kleine graafmachine de boel heeft leeggetrokken - wel zorgvuldig planten heeft bewaard en herplant!- en de vijver heeft dicht gegooid,  moet ik wel even slikken. De ruimte die het oplevert is echt enorm. Een joekel van een zandbak voor onze anderhalfjarige kleinzoon die een paar dagen later met zijn vader komt kijken en zich prima vermaakt in het reuze modderbad. Na afloop kleden we hem uit in een kruiwagen en spuiten hem schoon met de tuinslang. Haha. Hij vind het ook leuk.

Oudste zoon B en zijn vriendin G sjouwen zich een rotje met alle brokken beton en aanverwanten die uit de tuin te voorschijn worden gegraven, dat ruimt wel lekker op. Zoon W heeft maandag geholpen met laminaat leggen in twee slaapkamers boven en is er vandaag ook weer om te helpen met gipsplaten aanbrengen op het plafond. Fijn al die hulp, want het is best wel een grote klus. 

Vrijdag komt ook jongste zoon R nog even aangesjeesd, zo de modderbak in. Deze wereldreiziger is na 8 maanden in zijn camper nu net weer terug uit Marokko en we zijn blij om hem weer te zien en zijn nieuwe aanwinst; een Marokkaanse hond. Na een uur is hij alweer vertrokken, tot later!

En dan de binnenkant. Ik weet niet wat ik zie als ik boven de slaapkamers bekijk; wat een verschil en wat staat het laminaat mooi. Ik knap een vergeelde oude Ikeakast op, we proberen veel te hergebruiken, die van vergeeld in roomwit verandert na een flinke staalsponjesbeurt. Een oude kapstok kreeg dezelfde behandeling en dient nu op de slaapkamer als voorlopig kledingrek.

We hergebruiken een bed in kamertje 2, leggen daar voorlopig oude matrassen van onszelf in, ik maak de bedden op en dat lijkt al ineens een mooi bruikbaar kamertje. Fijn voor als er mensen die meeklussen willen blijven slapen. De hoge houten plafonds zijn zo bijzonder! Er hangt een fijn sfeertje in het huis.

Beneden wordt het steeds leger, de gore vloerbedekking is weggehaald, en de piano wordt opgehaald en begint aan een nieuw leven in Egypte. Nadat ik op Marktplaats werd opgelicht door een eerste koper, -wat een gedoe- zijn we blij dat de piano weg is, en tjonge; wat een ruimte!

W haalt de vloerbedekking van de trap en ik schuur de trap glad. Wat een verschil. We laten het lekker zo, zonder vloerbedekking. Er komt een muurtje achter de trap. Dat muurtje gaat behangen worden met -uiteraard-  een stukje bos; alsof je zo naar boven je boomhut of de boom in loopt? Onder de trap komt daar een klein leeshoekje met een bankje. Een booknook! Er begint iets te ontstaan.
W werkt echt keihard, als vakman - hij is aannemer- weet hij natuurlijk precies wat hij doet. En dat is te zien. Trots op hem. Ik daarentegen klungel maar wat rond, maar wacht maar, mijn tijd komt nog wel.

Electrapunten worden aangelegd, gipsplaten gesausd, ik doe weer 100 afwasjes, test de wasmachine- hij doet het en de droger ook, want geen plek om het op te hangen, ik verken Winterswijk -leuk dorp, echt heel gezellig- en werk plannen voor workshops uit. Het heeft echt potentie, en hoe meer ik in het huisje ben, hoe meer de plannen groeien. Het is best spannend als ideeën plannen worden en plannen werkelijkheid. Maar het is echt zo: inspiratie groeit hier aan de takken! 

Volgende week gaat de laminaatvloer er in de woonkamer in en kan ik gericht op zoek naar -marktplaats- meubels om te plaatsen. Iemand die een nog goede -hoek- bank kwijt wil ergens in de regio Ermelo - Winterswijk? En iemand die belangstelling heeft voor Jut en Jul? De twee cognackleurige leren lazy chairs? Ophalen in Winterswijk.

De week waarin:

  • We al wennen aan de haan
  • De pianoman bijna zijn been verbrijzelde onder de piano toen hij er aan trok en vergeten was dat er al een poot los stond. 
  • Ik de berging leeggehaalde en daar stapels keukenspullen uit de jaren 70 vond, maar allemaal echt zo vies of kapot. Weg ermee.
  • Het smerigste wat ik deze week vond: twee weckpotten met groene smurrie, de een met een soortje besjes van weet-ik-niet-hoe-oud. 
  • In een laatje vond ik paar vintage leren dameshandschoenen, met het prijskaartje er nog aan. Die bewaar ik, als herinnering aan de vrouw die hier ooit woonde. De schoenen van haar man mochten daarentegen wel weg…
  • Ik ging douchen en niet doorhad dat het water langs de deuren liep, zo de vloer op en zo de vloer af, de ondergelegen keuken in, op het nieuwe muurtje. Totdat er een kwade W naar  boven kwam stieren. Oeps. Tja. Kwam weer goed. Weer een punt voor op de lijst; nieuwe douchedeuren.

 

Ondertussen in het Bosatelier

Week 1


Een beetje lacherig staan we voor de deur van ons huisje. Is dit pareltje-met-mogelijkheden écht van ons? De sleutel past, de deur zwaait open - die draairichting moet worden aangepast merkt manlief, voortaan W genoemd, meteen op. En dan zijn we binnen; het ruikt muf, het is donker en vol. We kochten het huisje inclusief inboedel. De héle jaren 80-en-ouder-inboedel. 

Daar beginnen we dan maar mee; ik in de keuken met het leeghalen en sorteren van kastjes vol keukengerei. Het meeste vies en onbruikbaar. Ik vind in alle hoeken en gaten onderdelen van een donkerbruin keramiek servies uit de jaren zeventig. Op zich best mooi, maar voor hier echt onhandig. Dat gaat weg naar iemand anders. Twee leren oude-mensen stoelen met een ronde voet in cognackleur, die echt heel lekker zitten maar er afschuwelijk uitzien. Voor nu mogen ze nog even blijven staan en later op marktplaats. Er staat een set met ronde houten tafel met grove stoelen. Zit ook erg lekker. Even googelen leert me dat het Deens design is uit de jaren 80 en best aardig wat waard kan zijn. Ik ga later bekijken of we die houden of ook verkopen. 

En dan is er de piano. Een prachtig ding, een babyvleugel, maar zo groot. Dat gaat niet werken voor ons. Die mag dus ook weg.

Er ligt dik wollig tapijt dat 30 jaar intensief gebruik toont. Een enorme rechthoekige salontafel met van die donkerbruine tegels met structuur er op. Hoe dan. Heel erg jaren zeventig denk ik. Heel vreselijk. Maar er zitten ook pareltjes tussen; een houten retrokastje met twee deurtjes en een laatje, die W meteen het raam wil uitknikkeren en ik absoluut wil houden, want die past helemaal in de Scandinavische vintage look die ik voor ogen heb. 

Dan zijn we klaar voor die dag, want, hoe leuk, ook op deze dag werd onze derde kleinzoon geboren en dat is toch echt nog veel leuker en dus daar gaan we naartoe.

De rest van de week bestaat uit kasten leeghalen en heel veel schoonmaken en afwassen - mijn taak- en boven slaapkamers leeghalen en ondervloeren leggen -de taak van W-  voor het laminaat wat we tussen neus en lippen ook nog even snel uit moesten zoeken. In de woonkamer en rondom het huisje staat het vol met troep dat allemaal afgevoerd moet worden. We zien zelf even de bomen niet meer door het bos. Omdat het huisje aan een redelijk smal weggetje ligt is het voor W een uitdaging om met zijn grote aannemersbus en lange kar bij het het huisje te parkeren. Hij maakt ter plekke een extra parkeerplek in de tuin waar hij achteruit in kan steken. Zo doe je dat dan. Op dag 3 is de meeste zooi weggebracht en komt er wat ruimte.

We slapen ook in het huisje. En dat is wel een beetje gekkig, alsof je op vakantie bent in een niet zo netjes huisje, zeg maar gerust een puinhoophuisje, waar je eerste zelf de pannen nog moet schrobben voordat je erin durft te koken. Maar het is wel handig natuurlijk. De meeste pannen zijn niet meer schoon te krijgen trouwens en worden afgevoerd. Toen ik een blik soep wilde opwarmen moest dat dan maar in de koekenpan, werkt ook. 

We hebben al meteen met een heel aantal buurtbewoners van ‘ons’ straatje kennisgemaakt en die zijn allemaal heel aardig en gezellig. We mogen overal binnen kijken. Leuk!

De week dat:

  • We ontdekten dat de buren een haan hebben….neeeeeeee! Elke ochtend vroeg wakker dus. 
  • De nog niet gerenoveeerde douche herrie maakt als een stofzuiger en de douche elke keer van de stang valt.
  • De stofzuiger zelf maakt dan weer herrie als een piepende hond
  • Ik een staande ventilator aanzette waarvan de bladen erin een soort van ontplofte en in honderden stukjes door het gaas geblazen werden recht in mijn gezicht. Oeps. Geen blijvende schade.
  • Ik een grote badkamerkast vol persoonlijke spullen moest leegruimen, inclusief kunstgebit….ieuw. Dat was wel het goorste onderdeel van het opruimen.
  • W de vijver liet leeglopen, want die moet vol gestort worden, deels met de opgehoogde aardwallen in de tuin,  - want kleinkinderen- en in de overwoekerde tuin mega veel grind vond en vastgegroeid worteldoek. 
  • We naar een nieuwe keuken gingen kijken, schrokken en nu goedkopere opties proberen te vinden.
  • Ik een goede beddendeal regelde.
  • En we ook nog af en toe genoten van de rust.

Het plan
 

Wat dacht je van het By Kris Bosatelier'...waar inspiratie aan de takken groeit. Een heerlijke plek, vlakbij de bossen, in de natuur, waar je lekker creatief bezig kunt zijn.

Ja, écht! We hebben de sleutel gekregen van ons vakantiehuisje in de Achterhoek. We waren al een poos op zoek en net na onze vakantie lukte het. Daar willen we een fijne plek van maken om lekker creatief bezig te zijn, maar ook om je om je rust te pakken, want het ligt vlakbij een mooi natuurgebied, en lekker te wandelen in en om het bos dat vlakbij ligt en te relaxen in een sfeervol huisje.

Dat huisje zijn we nu aan het opknappen. Het is een houten huis met veel lichte houten wanden, een beetje Scandinavisch; en we willen er dan ook een tikje Scandinavisch, vintage, boshuisje van maken. Waar het gezellig is en uitnodigt tot creëren. Waar je ezel al voor je klaar staat en de penselen en verf je uitnodigen om lekker bezig te gaan. Of om juist eens even helemaal niks te moeten en willen, maar om te lekker relaxen. Er is plek voor 6 gasten in 3 slaapkamers.

Het duur nog wel even voordat het klaar is, kozijnen moeten worden vervangen, de muur geïsoleerd, de vloeren vervangen, een keuken geplaatst en de badkamer opgeknapt etc. Maar dat is juist leuk, om er zo ons eigen boshuisje van te maken. Het ligt nét niet echt in het bos, maar op 30 meter lopen begint het bos, en je ziet de bomen.dat vind ik een boshuisje. Dat klinkt ook gewoon leuk toch? In de tuin staan vier grote bijzondere bomen met veel struiken, bloemen en planten. Reken maar dat we daar ook een leuk plekje van gaan maken om buiten te kunnen schilderen, of eindeloos koffie te drinken.
 

By Kris Bosatelier & Workshops

Het is de bedoeling dat ik in het By Kris Bosatelier in 2026 ook workshops ga geven, waarbij je aan kunt schuiven en eventueel kunt blijven slapen door een kamer te huren. Of je kunt het huisje een heel weekend of een week huren voor je eigen groep. Eventueel kan ik dan ook een workshop komen geven, of je gaat gewoon lekker zelf aan de gang. Of je huurt het huisje als vakantieverblijf. Misschien heb je ruimte nodig om aan een opdracht te werken, een boek te schrijven, een studie af te ronden. Het kan allemaal. Zo leuk om van alles te verzinnen!

Daarnaast wil ik creatieve By Kris pakketten verzorgen die je erbij kunt aanschaffen om zelf creatief aan de slag te gaan. Bijvoorbeeld een nature journal, een art journal, of iets anders wat we kunnen verzinnen.

Wij zijn heel enthousiast en ik hoop jullie ook. Wordt vervolgd!


 

© 2010 - 2025 By Kris | sitemap | rss | webwinkel beginnen - powered by Mijnwebwinkel